Lachen in De Haan
Ontdek hier alles over Erfgoeddag in De Haan.
Laat het verleden van Wenduine je verrassen. Met een handige brochure vol oude postkaarten ontdek je het dorp aan de hand van bijzondere plekken. Elke stop vertelt een ander verhaal: van het Heilig Kruis dat meer is dan zomaar een kruis, tot markante dorpsfiguren die vandaag moeiteloos viraal zouden gaan.
Tussen de anekdotes en weetjes door kijk je plots met andere ogen naar straten en gevels waar je misschien al duizend keer voorbijliep. De brochure is gratis verkrijgbaar in het infokantoor.
Type | Wandeling
Locatie | Infokantoor Wenduine; Leopold II-laan, 8420 Wenduine
Datum | Zondag 26 april 2026
Tijdstip | van 9.30-12.00 en 13.30-17.00 uur
Toegankelijkheid | Gedeeltelijk
Toegankelijkheid | Voor gezinnen met kinderen
Organisatie | Dienst toerisme & erfgoed De Haan
Humor zit niet alleen in moppen, maar ook in onze taal. Voor Erfgoeddag nodigt de bibliotheek je uit voor een kleine, speelse expo over lokaal oraal erfgoed. Ontdek humoristische zegswijzen in het Vlissegemse dialect, vereeuwigd in kleurrijke prenten. Herken jij de uitdrukkingen? Ga de uitdaging aan: verbind 20 sappige zegswijzen met de juiste genummerde prenten en test je kennis van het vloeiend Vlissegems. Een leuke wedstrijd voor jong en oud.
Type | Tentoonstelling
Locatie | Bibliotheek Canticleer; Grotestraat 10, 8420 De Haan
Datum | Zondag 26 april 2026
Tijdstip | van 10.00-12.00 uur
Toegankelijkheid | Volledig
Toegankelijkheid | Voor gezinnen met kinderen
Organisatie | Bibliotheek Canticleer
Ontdek hoe humor werd vastgelegd op postkaarten in de eerste helft van de 20ste eeuw! Van scherpe karikaturen en spitsvondige woordspelingen tot alledaagse situaties vol ironie: deze kaarten laten zien hoe mensen vroeger lachten om de wereld om hen heen. Soms kritisch, soms ondeugend, vaak verrassend creatief - humor zat vaak in beeld, tekst, dialect en dubbelzinnigheid. Een unieke blik op het lachen van gisteren, dat nog steeds blijft aanspreken.
Type | Tentoonstelling
Locatie | Oude Pastorie Klemskerke; Clemensstraat 8, 8420 Klemskerke
Datum | Zondag 26 april 2026
Tijdstip | van 10.00-17.00 uur
Organisatie | Heemkring Tussen Noordee en Noordzee
Meermens staat garant voor liedjes en teksten die doen nadenken en ontspannen, maar steevast loert de humor om de hoek. Hij neemt jullie mee doorheen enkele van zijn liedjes. Hierna blijft hij nog even hangen met zijn project 'Gericht/gedicht', waarbij hij met jullie worden aan de slag gaat om gedichten te schrijven. Anderhalf uur vol muziek en poëzie dus, want... op één been kun je niet staan.
Type | Voorstelling
Locatie | Bibliotheek Canticleer; Grotestraat 10, 8420 De Haan
Datum | Zondag 26 april 2026
Tijdstip | van 10.30-12.00 uur
Toegankelijkheid | Volledig
Toegankelijkheid | Voor gezinnen met kinderen
Organisatie | Bibliotheek Canticleer