De Vrye Visscherye
‘Visserijfolkloregroep: een levendige herinnering aan vissersroots’
Een kleine vissersplaats aan de Vlaamse kust is Blankenberge al lang niet meer, maar telkens je spreekt over de Blankenbergse roots, kom je terecht in de visserij. Folkloregroepen houden de herinnering aan toen levendig. De visserijfolkloregroep De vrye Visscherye is er één van. De vereniging bestaat al meer dan twintig jaar en laat je kennis maken met diverse oude vissersambachten.
De Vrye Visscherye
Luc Van Styvoort (voorzitter)
Spoorwegstraat 2
8370 Blankenberge
0468 57 86 23
vrye.visscherye@gmail.com
Alle leden zijn uitgedost in typische kledij: de mannen met blauwe zeemansbroeken, een bazeroen, een halsdoek en een visserspet. De vrouwen in een rode rok met een schort ervoor, een bloes met een sjaal over de schouders en de typische witte muts, het ‘puupemutsetje’.
Op diverse activiteiten, zoals de jaarlijkse Zeezegening, de bedevaart naar Meetkerke en de processie van Wenduine, is de Vrije Visscherye aanwezig. Ook de Folkloristische Havenfeesten en de Paravangfeesten staan op de agenda.